Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 335

Сьогодні суспільство перебуває в такому стані, коли судова система країни потребує не реформування, а реанімування. На цьому наголосив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко, виступаючи на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань правової політики під час обговорення законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування» (№ 3711) та альтернативних до нього проектів.

За його словами, наявні на сьогодні проблеми – відсутність Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та породжений цим дефіцит кадрів у судах, існування двох верховних судів, невизначеність щодо кількості суддів Верховного Суду – виникли через попередні непродумані зміни законодавства. Зокрема, через прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» № 193-IX, низку положень якого визнано неконституційними.

Голова ВРП зазначив, що підходи трьох законопроєктів (№ 3711, 3711-1, 3711-2) до розв’язання вказаних проблем певною мірою перекликаються. Однак ВРП підтримала норми щодо формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, закладені у проєкті Закону № 3711. Водночас у ВРП зауважили, що доцільно визначити такий принцип формування ВККСУ, згідно з яким більшість її складу будуть становити судді. Таку позицію підтримує і Венеційська комісія.

Андрій Овсієнко наголосив на необхідності вжиття всіх заходів для якнайшвидшого ухвалення закону, який дасть можливість сформувати Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та врегулювати ситуацію з Верховним Судом України.

«Катастрофічний дефіцит кадрів, який склався за останні роки, на сьогодні зростає у геометричній прогресії – 15 суддів щомісяця йдуть у відставку. На сьогодні брак кадрів у судовій системі становить понад 32 %. І 30 % нині діючих суддів мають право на відставку», – зазначив Голова ВРП.

Він нагадав, що ще у лютому ВРП зверталася до Верховної Ради України із закликами щодо необхідності приведення чинного законодавства у відповідність до рішення Конституційного Суду України про визнання такими, що не відповідають Основному Закону України деяких положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» № 193-IX.

Андрій Овсієнко закликав парламентарів пришвидшити ухвалення необхідних змін: «Шановні народні депутати, захистіть суддівську незалежність сьогодні – і завтра суди матимуть можливість забезпечити доступ до правосуддя і захистять громадян України – ваших виборців».

За результатами обговорення Комітет Верховної Ради України з питань правової політики вирішив рекомендувати Парламенту взяти за основу законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування» (№ 3711), який було внесено до ВР Президентом України як невідкладний.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).