Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 661

27 серпня 2022 року в 11.00 в місті Києві відбудеться науково-практичний семінар «Самопоміч у запобіганні та подоланні депресії». Організатор заходу: Потеряхін Олександр Леонідович – український психолог, полковник СБУ у відставці, президент Української асоціації неінструментальної детекції брехні. Актуальність: тривала екстремальна ситуація, зумовлена ​​безперервними бойовими діями, постійною загрозою ракетних та авіаційних ударів, терористичних актів, може провокувати у громадян України депресію. У цих умовах особливо актуальними є знання та вміння в галузі психологічної самодопомоги у попередженні та подоланні цього розладу. Мета семінару: узагальнити принципи, техніки та умови ефективної самодопомоги у запобіганні та подоланні депресії, а також методику навчання клієнтів цим технікам. Орієнтовна тривалість заходу – 3 години. Місце проведення семінару буде визначено додатково. Остаточну програму семінару буде сформовано з урахуванням пропозицій учасників щодо тем їх доповідей та виступів. 

Організаційний збір для учасників, які є спонсорами заходу – 400 грн. Відеозаписи, а також тексти виступів та доповідей за згодою авторів будуть опубліковані на сайті Лабораторії інформаційно-психологічних технологій - https://labipt.com/

Запитання, що пропонуються до розгляду:

- Основні симптоми та види депресії.

- Діагностика депресії.

- Коли людині потрібно звертатися за професійною допомогою.

- Подолання упереджень щодо ліків, що використовуються для лікування депресії.

- Розпізнавання та подолання депресивного мислення.

- Розвиток емоційної стійкості, подолання негативних емоцій та почуттів, пов'язаних з депресією.

- Роль активності у подоланні депресії.

- Стратегії закріплення позитивних змін.

- Методика навчання клієнтів психологічним технікам самодопомоги у подоланні депресії та соціальних проблем, пов'язаних із цим розладом.

З усіх питань щодо участі у семінарі звертатися до керівника проекту «Лабораторія інформаційно-психологічних технологій» Потеряхіна Олександра Леонідовича: телефон для зв'язку: (067) 244 41 32, електрона пошта - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анонси тем виступаючих спікерів:

1. Олександр Потєряхін: «У підготовці до семінару переглядаю літературу про депресію. На очі потрапила книга Тетяни Трофименко «Депресія без правил». Роботу видано два роки тому солідним видавництвом «Весь» і вже це викликало довіру до автора. Але передмова під назвою «Навіщо вам потрібна ця книга» дуже спантеличило, якщо не сказати більше. Автор, забувши про почуття міри, випинає свою унікальність (і, мабуть, - унікальність роботи), яка полягає в тому, що вона сама перехворіла на депресію. «Я на відміну від інших авторів, які пишуть про депресію, - підкреслює Т.Трофименко, - сама перехворіла на депресію і знаю, що рекомендації щодо «позитивного мислення», які вже набили оскому, абсолютно не допомагають. Більше того, деякі з них навіть шкідливі. То, що радять психологи, які мають про депресію тільки теоретичні відомості і самі нею не страждали, не вирішує проблему докорінно...». Всіх авторів за цією ознакою вона розділила на «Я» і «всі інші»: «Жоден з авторів, які пишуть про депресію, ніколи не знаходився в таких життєвих умовах, в яких я...». Ну і т.і. У тристорінковій передмові вона близько семи разів розлого згадує про цю свою унікальність і про нікчемність, марність і навіть шкідливість «всіх інших». Чи може психолог чи психотерапевт, що сам не хворів на депресію, навчити клієнта техніці самодопомоги в її подоланні? Девід Аллен Карп, автор книги «Поговоримо про депресію», вважає, що ця хвороба "заразлива". Постійно перебуваючи поруч із хворим і прагнучи йому допомогти, близькі люди самі відчувають депресивні почуття. Як же уберегти себе від "зараження"? Цікава думка колег ....

2. Важливим ресурсом подолання депресії може бути підтримка близьких людей, сім'ї, друзів. Але їхня неправильна поведінка може й посилити хворобу. На майбутньому семінарі Андрій Крюков розповість про те, як спілкуватися з людиною у пригніченому стані, щоб підтримати та вселити надію на одужання. Тема його виступу "Що робити, коли близька вам людина у депресії".

3. Одне з найдивовижніших відкриттів у вивченні депресії зробив професор Стівен Айларді. Спираючись на численні дослідження, він довів, що причини депресії перебувають у тому, як живе сучасна людина, і запропонував власну програму терапевтичної зміни способу життя (ТІОЖ), яка довела свою ефективність. Найголовніше, що ця програма доступна для використання у процесі самодопомоги у подоланні депресії. На майбутньому семінарі Ірина Мостова представить цю програму.

4. Як психолог може допомогти собі справитися з горем втрати? На початку війни Олег Назаров пережив особисту трагедію. 3 березня на Чернігівщині від рук окупантів загинула його цивільна дружина. Незважаючи на біль, що ще не вщух, Олег вирішив поділитися своїм досвідом подолання депресії. Тема його повідомлення на майбутньому семінарі "Переживання особистого горя втрати близької людини - стан та способи подолання та виходу з депресії".

5. Людині в депресії часто властиво нескінченне обмірковування, "пережовування" негативних думок про себе. Цьому токсичному розумовому процесу вчені дали назву – румінація. Це явище утворює замкнене коло: чим більше румінації, тим сильніша депресія і навпаки. На майбутньому семінарі "Самопоміч у попередженні та подоланні депресії" психолог, психотерапевт Юля Бакка дасть дієвий інструмент, який, зокрема, дозволить припинити румінацію та стати самому собі психотерапевтом. Тема її виступу: "Техніка "діалог із самим собою" у подоланні депресивних станів".

6. Депресія – це хвороба. Її, як інші хвороби, лікують лікарі – психіатри. Саме психіатр може поставити діагноз, за необхідності призначити медикаментозне лікування. Тому, говорячи про депресію, дуже важливо враховувати знання та досвід таких фахівців. У майбутньому семінарі, присвяченому самодопомозі у подоланні депресії, візьме участь психіатр клініки "Смарт Медікал Центр" Андрій Мухоморов. Лікар люб'язно погодився відповісти на запитання учасників семінару у розмові, яку ми так і назвали – "Десять питань до психіатра про депресію".

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 2 декабря 2023

Новини