Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 336

Запровадження Антикорупційної стратегії в редакції, запропонованій Національним агентством з питань запобігання корупції, призведе до дезорганізації роботи органів суддівського врядування. Що може спровокувати чергову хвилю звільнення суддів. Водночас належне кадрове забезпечення судів є однією із складових незалежності судової влади. Такого висновку дійшли судді Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області в результаті аналізу проєкту Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки, розробленого НАЗК.

У суддів Лубенського міськрайонного суду Полтавської області, які також висловилися з приводу документа, особливе занепокоєння викликає те, що в проєкті Антикорупційної стратегії порушуються питання, які виходять далеко за межі антикорупційних заходів. Питання судоустрою, розподілу повноважень суддівського врядування та самоврядування, перебування судді на посаді тощо не у належать до сфери компетенції та повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції, зауважують судді.

На думку суддів Кам’янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області, в проєкті Антикорупційної стратегії чітко простежується її відірваність від реального життя, відсутність кореляції зі змінами у законодавстві та правовій практиці, які відбулися в межах реалізації попередньої Антикорупційної стратегії на 2014–2017 роки. Судді наголошують, що проєкт Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки, підготовлений НАЗК, слід суттєво доопрацювати, привести у відповідність до чинних національних нормативно-правових актів, а також висновків та рекомендацій спеціалізованих європейських організацій.

Судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області, проаналізувавши проєкт Антикорупційної стратегії, запропонований НАЗК, дійшли висновку про те, що він не відповідає меті Антикорупційної стратегії та не сприятиме запобіганню корупції в Україні.

Аналогічну оцінку висловили судді й інших місцевих судів. Серед них судді Селидівського міського суду Донецької області, Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області, Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області, Віньковецького районного суду Хмельницької області, Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області та Брусилівського районного суду Житомирської області.

Нагадаємо, що Вища рада правосуддя визнала проєкт Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки таким, що не відповідає вимогам нормотворчої техніки, має декларативний характер, містить суперечливі твердження та необґрунтовані положення. На думку ВРП, проєкт Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки розроблений всупереч імперативним приписам законодавства, не може створювати основу для подальшого розвитку антикорупційного законодавства та потребує доопрацювання (https://hcj.gov.ua/doc/doc/3655).

ВРП ініціювала обговорення проєкту Антикорупційної стратегії серед суддівської та професійної спільноти і звернулася до голів судів із проханням розглянути його в частині розділу «Справедливий суд» та надати свої зауваження і пропозиції до нього.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 20 июня 2024

Новини