Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 188

На цьому член Вищої ради правосуддя наголосила під час сьогоднішнього засідання парламентського Комітету з питань правової політики, на якому обговорювався законопроєкт № 3025а (щодо територіальної юрисдикції місцевих судів).

Законопроєктом пропонується Закон України «Про судоустрій і статус суддів» доповнити нормою, згідно з якою до прийняття закону, яким буде змінена система судів, місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах раніше визначеної територіальної юрисдикції (але не пізніше 1 січня 2022 року).

Оксана Блажівська зазначила, що ВРП у консультативному висновку в цілому підтримала законопроєкт, однак звернула увагу на необхідність чіткої правової визначеності його положень. За її словами, потрібно чітко розуміти у який спосіб буде змінено мережу судів після укрупнення районів – шляхом створення нових судів чи шляхом злиття існуючих. Оксана Блажівська нагадала, що наразі ще повністю не реалізовані укази Президента України 2017 року, відповідно до яких були ліквідовані та створені місцеві та апеляційні суди. Тож при подальшій реорганізації потрібно враховувати цей чинник та в майбутньому передбачити розташування судів таким чином, щоб не ускладнювати доступ людей до правосуддя.

Член ВРП зазначила, що окремої уваги вимагає унормування порядку перерозподілу справ, передачі процесуальних документів між судами у разі їх ліквідації. Зазначене питання врегульовано лише частково у Кримінальному процесуальному кодексі Україні (стаття 319).

Оксана Блажівська також наголосила на потребі невідкладного вирішення проблем, які зумовили кадровий дефіцит у судах, що продовжує зростати.

Голова Комітету Андрій Костін повідомив, що планується створити робочу групу, яка опрацьовуватиме питання щодо укрупнення судів. За його словами, до її роботи будуть залучені представники органів суддівського врядування та самоврядування, зокрема члени ВРП.

Народний депутат Сергій Власенко, своєю чергою, поінформував про підготовку подання до Конституційного Суду України про визнання такою, що суперечить Основному Закону, Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» (№807-IX від 17 липня 2020 року).

Члени Комітету вирішили рекомендувати Парламенту за результатами розгляду у першому читанні прийняти законопроєкт (№ 3025а) за основу та в цілому.

Нагадаємо, ВРП у своєму висновку акцентувала увагу на тому, що питання територіальної підсудності потребує першочергового вирішення, оскільки новий устрій на районному рівні ускладнив роботу судів через невизначеність територіальної підсудності кримінальних проваджень і цивільних справ, а також справ адміністративної юрисдикції, підсудних місцевим загальним судам як судам першої інстанції.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).