Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 21

Ділимося прикладами з судової практики.

Жителька Хмельницького подала позов до місцевого суду з проханням визнати свого колишнього чоловіка таким, що втратив право на користування квартирою. За її словами, після розірвання шлюбу у 2014 році чоловік створив нову сім’ю й мешкає в іншому місці, проте досі зареєстрований у квартирі, де вони та їхня донька жили до розлучення. Також зареєстрував там і сина від другого шлюбу. Водночас участі у витратах на житло не бере.

Суд першої інстанції задовольнив її позов – визнав колишнього чоловіка таким, що втратив право користування житлом. Суд виходив з того, що той не довів наявність перешкод у користуванні спірною квартирою, не є членом сім`ї позивачки, не платить за утримання спірного житла, не живе там з 2015 року та має інше легітимне місце проживання.

Хмельничанин оскаржив таке рішення суду. За його словами, суд першої інстанції не звернув уваги на те, що саме він (відповідач) є наймачем спірної квартири, а колишня дружина (позивачка) була зареєстрована та вселилась туди як його член сім`ї. Зараз між ними неприязні стосунки, тому жінка перешкоджає проживати у спірній квартирі. Крім того, він не має іншого житла, саме тому зареєстрував там і сина від іншого шлюбу.

Як встановив апеляційний суд, цю квартиру свого часу отримав дід апелянта. Онук (відповідач) зареєстрований там з 2006 року, а його тодішня дружина (позивачка) і донька – з 2011 року. Квартира неприватизована.

Підставою для визнання чоловіка таким, що втратив право користування квартирою, позивачка уважає той факт, що він не мешкає там більше ніж шість місяців (стаття 71 ЖК Української РСР), ХАС зауважує, що «саме по собі непроживання у спірній квартирі не є безумовною підставою для визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням».

На думку суддівської колегії, розірвання шлюбу, неприязні стосунки між сторонами – поважні причини постійно не жити у спірній квартирі, наймачем якої при цьому досі залишається саме відповідач.

Апеляційний суд також зауважує, що позивачка платить за комунальні послуги, спожиті лише нею та донькою, за показами лічильників. На утримання неповнолітньої дитини чоловік сплачує аліменти.

«Незважаючи на зміну місця проживання у 2015 році у зв`язку з сімейними обставинами, квартира є єдиним законним місцем проживання відповідача. Доказів того, що йому буде надано рівноцінне житло при втраті права користування спірною квартирою, матеріали справи не містять», – констатує апеляційний суд.

Хмельницький апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу хмельничанина – скасував рішення місцевого суду та ухвалив нове, відхиливши вимоги позивачки.

Хмельницький апеляційний суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).