Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 373

За ініціативи Програми USAID «Нове правосуддя» та Вищої ради правосуддя відбувся круглий стіл у режимі відеоконференції з метою обговорення потреб судових інституцій України, що виникли у зв’язку з пандемією коронавірусу COVID-19, та потенційної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у зв’язку із цим.

Учасники обговорили особливості діяльності судових органів та заходи, вжиті Вищою радою правосуддя, Верховним Судом, Державною судовою адміністрацією України, Вищим антикорупційним судом, Національною школою суддів України, Радою суддів України та Службою судової охорони у зв’язку з пандемією коронавірусу COVID-19, а також питання організації роботи судів і розгляду справ адміністративними судами в умовах карантину, використання судами технічних засобів відеоконференцзв’язку, проблеми, пов’язані з неврегулюванням на законодавчому рівні питань щодо проведення судових засідань у режимі відеоконференції, забезпеченням дистанційного повного доступу до матеріалів суддівських досьє та матеріалів особових справ кандидатів на посаду судді в умовах карантину.

Участь в обговоренні взяли Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко, Голова Верховного Суду Валентина Данішевська, керівник Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Місії USAID в Україні та Білорусі Томас Вайт, Керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон, суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Андрій Жук, ректор Національної школи суддів України Микола Оніщук, в.о. Голови Ради суддів України, суддя Верховного Суду Єгор Краснов, керівник апарату Вищого антикорупційного суду Богдан Крикливенко, начальник юридичного управління секретаріату Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Наталя Кідіна, заступник Голови Державної судової адміністрації України Сергій Чорнуцький, начальник відділу міжнародного співробітництва Служби судової охорони Дмитро Шелудько, заступник начальника відділу науково-методичного забезпечення діяльності судів та органів суддівського врядування Олександр Іщенко.

Модератори заходу: начальник відділу міжнародного співробітництва секретаріату Вищої ради правосуддя Владислав Гуртенко та керівник програм розвитку демократії та врядування Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Регіональної місії USAID в Україні та Білорусі Олександр Піскун.

Голова Верховного Суду Валентина Данішевська наголосила на необхідності розвитку дистанційного судочинства після закінчення карантинних заходів для збереження часових і матеріальних ресурсів, а також життя та здоров’я людей.

Заступник Голови Державної судової адміністрації України Сергій Чорнуцький зазначив, що станом на сьогодні у судових інституціях зафіксовано 64 випадки захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19. Із них 14 суддів та 50 працівників апаратів судів, летальні випадки відсутні.

Начальник відділу міжнародного співробітництва Служби судової охорони Дмитро Шелудько зазначив, що серед майже 900 співробітників Служби судової охорони зафіксовано один випадок захворювання. Організація контролю якості підвищення професійного рівня співробітників здійснювалася в онлайн-режимі. Співробітники Служби судової охорони провели скринінг температури тіла за допомогою дистанційних інфрачервоних засобів вимірювання температури понад 330 тисячам громадян, більше однієї тисячі осіб не допущено до судових установ через підвищену температуру тіла.

За результатами обговорення керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон запропонував можливі напрями потенційної міжнародної технічної допомоги. На його думку, насамперед необхідно збалансувати потреби громадян з потребою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, необхідно впроваджувати практику розгляду справ онлайн. Для цього слід внести необхідні зміни до законодавства та забезпечити працівникам судів і суддям можливість проходити онлайн професійне навчання та підвищення професійної кваліфікації, щоб і судді, і помічники суддів могли долучитися до цього процесу дистанційно.

Крім того, за словами Девіда Вона, існує нагальна необхідність у поліпшенні комунікації не тільки в межах судової системи, а й з громадськістю. Також потрібно просувати електронне судочинство і переводити частину освітнього процесу Національної школи суддів України в онлайн-режим, що дасть міжнародним колегам можливість поділитись знаннями з українськими колегами.

Девід Вон наголосив на важливості надання методичної та фінансової допомоги для виконання всіх завдань, що постають перед судовою системою в умовах пандемії. Як повідомили представники Програми USAID «Нове правосуддя», попередній строк закінчення проекту із січня 2021 року може бути перенесено на вересень 2022 року.


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).