Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 329

Наслідком судової реформи повинно стати підвищення ефективності здійснення правосуддя. На цьому наголосив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко в ефірі Українського радіо.

«Ефективність судової реформи – це не лише її ідеальність з точки зору законодавчої конструкції. Це також і зрозумілий механізм її реалізації, практичного застосування. Від того, як буде втілена реформа того чи іншого інституту, залежить, чи будуть досягнуті бажані результати», – зазначив він.

Підходити до судової реформи, на думку Голови ВРП, слід зважено, адже її наслідки відчувають не лише судді і всі органи державної влади, а й все суспільство. Ця реформа відображатиметься на всіх сферах громадського життя.

Андрій Овсієнко вважає, що забезпечення нормальної роботи судів має бути одним із пріоритетів державної політики. «Нам потрібні законодавчі зміни, які ліквідують прогалини, зумовлені ухваленням Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» і дадуть змогу відновити роботу органу суддівського врядування – Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Адже на сьогодні понад дві тисячі суддів не завершили процедуру кваліфікаційного оцінювання, у судах не заповнені понад дві тисячі вакансій. Без органу (ВККСУ), на який Законом України «Про судоустрій і статус суддів» покладені визначені повноваження, неможливо буде завершити ці процедури», – сказав він.

Голова ВРП вважає неприпустимим переривання реалізації функцій державного органу. За його словами, вони мають здійснюватися безперервно, аби реалізація всієї державної влади відбувалася безперебійно.

«Треба невідкладно відновити роботу ВККСУ і забезпечити не лише здійснення поточного добору суддів для заповнення вакансій, а й формувати кадровий резерв, який на сьогодні фактично відсутній. За п’ять років у судову систему не потрапив жоден новий суддя. Було створено два нових суди – Вищий антикорупційний суд і Верховний Суд. За винятком цих судів, у суди першої та апеляційної інстанцій не було добору суддів. Він відбувся лише у 2019 році. Наразі із 467 рекомендацій, направлених ВККСУ за останні місяці своєї роботи до ВРП, ми внесли Президенту 433 подання щодо призначення суддів. Але сама тенденція є дуже загрозливою. Процес добору суддів має бути постійним і динамічним. Процедури добору потрібно спростити. Вони мають бути, з одного боку, простими, а з іншого – прозорими та ефективними, аби уповноважені органи могли перевірити відповідність судді критеріям доброчесності», – сказав Андрій Овсієнко.

Голова ВРП також зауважив, що суттєвим чинником, який впливає на відтік суддів із системи, є правова невизначеність. «Часта зміна законодавства, перегляд статусу суддів впливають на їхню незалежність. Суддя має почуватися незалежним від будь-якого політичного чи іншого впливу, захищеним у плані соціального забезпечення», – переконаний Андрій Овсієнко. За словами Голови ВРП, суддя має здійснювати правосуддя, не думаючи про те, яким буде його заробіток завтра, та про те, що черговим непрофільним нормативним актом – законом про держбюджет в рази буде змінений рівень його заробітної плати чи пенсійного забезпечення.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).