Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 257

При визначенні нової мережі судів потрібно враховувати щільність населення, географічне розташування районів, комунікації, транспортне сполучення. На цьому наголосив Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко в інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна», відповідаючи на запитання про переформатування судів у межах адміністративно-територіальної реформи.

«Постановою парламенту «Про утворення та ліквідацію районів» затверджено новий адміністративно-територіальний поділ нашої держави. Він істотно відрізняється від звичної системи. Відповідно до статті 19 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» підставою для утворення чи ліквідації суду є, в тому числі, зміна адміністративно-територіального устрою. Тобто мережа буде приведена у відповідність до нового устрою», – розповів Андрій Овсієнко.

При цьому він звернув увагу на важливість зваженого підходу до цього питання, аби, реформуючи мережу судів, не отримати ще більшої проблеми з доступом до правосуддя. «Щоб визначити, скільки судів має бути в районі, потрібно врахувати і щільність населення, і географічне розташування, і комунікації», – зауважив Андрій Овсієнко.

На його думку, підходити до змін потрібно комплексно і системно: «Відповідно до нового устрою реформуватимуться і прокуратура, і правоохоронні органи. І це все має бути прив’язано територіально для ефективності взаємодії. Адже якщо судова система сама собі визначить, де будуть суди, а прокуратура і правоохоронні органи, зі свого боку, самостійно визначать місцезнаходження своїх установ, може виникнути проблема: буде незрозуміло, який суд розглядатиме матеріали кримінального провадження, клопотання прокуратури».

Ці процеси, на переконання Голови ВРП, мають бути узгодженими, відбуватися синхронно, з урахуванням змін до кримінального процесуального та інших процесуальних кодексів. «На сьогодні така робота проводиться, ми обговорюємо модель, що забезпечить найбільш ефективні розташування і кількість судів, які будуть функціонувати в державі», – повідомив він.

Андрій Овсієнко нагадав: у Верховній Раді зареєстрований законопроєкт № 3025а, яким пропонується встановити, що до прийняття цього закону місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах раніше визначеної територіальної юрисдикції, але не пізніше 1 січня 2022 року. Протягом перехідного періоду, додав Голова ВРП, важливо визначити, на яку територію поширюється юрисдикція кожного діючого суду. Щоб у подальшому не виникало суперечок щодо того, який суд буде розглядати ту чи іншу справу після зміни меж районів.

Нагадаємо, 17 липня 2020 року Верховна Рада України прийняла Постанову № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів». Нею змінено адміністративно-територіальний устрій, який є територіальною основою для організації та діяльності місцевих органів державної влади, зокрема місцевих судів. Суди загальної юрисдикції в нинішній системі координат прив’язані здебільшого саме до районних центрів. Проте районними центрами в деяких випадках визнані населені пункти, які раніше ними не були та не мали судів на власній території. Відповідно, кількість судів в Україні має бути приведена у відповідність до кількості новостворених районів. Проте на сьогодні відсутні правові механізми, які врегульовують питання зміни системи місцевих судів на території України у зв’язку із утворенням (ліквідацією) районів.

Вища рада правосуддя


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).