Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 336

14 вересня 2020 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду розглянув справу, у якій АТ«Оператор газорозподільної системи «Харківгаз» звернулося до Харківського управління Офісу великих платників податків ДФС України із позовом про скасування податкового повідомлення-рішення.

КАС ВС залишив без змін рішення суду першої інстанції про відмову в задоволенні позовних вимог АТ, погодившись із висновком про те, що оператор газорозподільних мереж, який придбаває природний газ для виробничо-технологічних і нормованих витрат, а також для надання послуг балансування обсягів природного газу, зобов’язаний нараховувати та сплачувати екологічний податок з викидів метану в атмосферне повітря, оскільки такий газ не споживається кінцевими споживачами, а обсяги такого газу (метану) фактично є викидами в атмосферне повітря. (Постанова КАС ВС від 14 вересня 2020 року у справі № 520/9364/18)

15 вересня КАС ВС ухвалив рішення на користь позивача (фізичної особи – підприємця), який оскаржував рішення виконкому Рахівської міської ради щодо зміни режиму роботи дискобару з 06:00 до 23:00. Цим рішенням місцевий орган влади скасував своє попереднє рішення, що дозволяло суб’єкту господарювання працювати у вихідні та святкові дні з 22:00 до 04:00. Суди першої та апеляційної інстанцій позов задовольнили, а касаційний суд залишив ці рішення без змін. (Постанова КАС ВС від 15 вересня 2020 року у справі № 305/987/16-а)

15 вересня 2020 року Касаційний кримінальний суд у складі ВС залишив без змін покарання засудженому до довічного позбавлення волі за особливо жорстоке вбивство знайомої йому неповнолітньої. Влітку 2015 року чоловік наніс дівчині численні ножові поранення, від яких вона померла, а після цього вкрав її речі та продав їх. (Постанова ККС ВС від 15 вересня 2020 року у справі № 367/6965/15-к)

16 вересня 2020 року Касаційний господарський суд у складі ВС прийняв постанову, якою відмовив у задоволенні позовних вимог прокуратури Київської області до Бучанської міської ради і ТОВ «ТІС» про визнання недійсними рішення міськради та договору оренди, а також витребування земельної ділянки комунальної власності площею 4,8 га на користь держави.

Рішення судів першої та апеляційної інстанцій мотивовані тим, що спірна земельна ділянка на час її відведення в оренду ТОВ не перебувала в межах (у складі) земель лісогосподарського призначення, призначена саме для містобудівних потреб і не є лісом першої категорії, як зазначив прокурор.

КГС ВС дійшов висновку про законність рішень судів попередніх інстанцій з огляду на те, що судами не встановлено належності спірної земельної ділянки до земель лісового фонду і віднесення її зелених насаджень до категорії лісів першої групи, а також того, що іншими доказами підтверджено законне встановлення меж м. Буча, до якого увійшли спірні землі.

Отже, Бучанська міська рада мала право на розпорядження землями в межах населеного пункту м. Буча. (Постанова КГС ВС від 16 вересня у справі № 911/3297/16)

16 вересня КГС ВС залишив без змін постанову Північного апеляційного господарського суду про відмову у відкритті провадження у справі про банкрутство ПрАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль».

Суд апеляційної інстанції керувався ч. 6 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства та виходив з того, що в господарському суді існує невирішений спір про право щодо наявності заборгованості за кредитним договором. (Постанова КГС ВС від 16 вересня 2020 року у справі № 911/593/20)

16 вересняКасаційний цивільний суд у складі ВС повернув до апеляційного суду справу про визнання права власності на спадкове майно за заповітом, зробивши кілька важливих висновків.

Зокрема, про те, що апеляційний суд не вказав, чи має відповідачка право на обов’язкову частку, хоча відповідач заявляв про таке її право.

Суд не звернув уваги, що частка в праві спільної часткової власності виступає не як частина речі й не як право на частину речі, а як частина права на всю річ як єдине ціле, і поділив спадкове майно між позивачем та відповідачкою в натурі, до того ж остання позовних вимог про визнання права на частку не заявляла.

Також апеляційний суд не врахував, що він повинен перевірити законність рішення суду першої інстанції в межах тих обставин і подій, які мали місце під час розгляду справи судом першої інстанції. (Постанова КЦС ВС від 16 вересня 2020 року у справі № 344/5437/17)

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).