Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 273

10 листопада 2020 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду залишив у силі рішення судів попередніх інстанцій про задоволення позову Державної служби геології та надр України, яка просила припинити право користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на це, що був виданий ТОВ «Надра Геоцентр».

Таке рішення прийнято тому, що надрокористувач не дотримався порядку, передбаченого ст. 26 Кодексу України «Про надра». Отже, наявні законні підстави для припинення права позивача користування надрами згідно з п. 5 ч. 1 ст. 26 цього Кодексу та п. 23 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 року № 615.

Суди підтвердили, що суб’єкт владних повноважень дотримався порядку, визначеного чинним законодавством, повідомивши відповідача про надання власної позиції на згоду чи незгоду щодо припинення права користування спеціальними надрами, але не отримав відповіді Товариства на цей лист і звернувся до адміністративного суду із цим позовом. (Постанова КАС ВС від 10 листопада 2020 року у справі № 810/3865/17)

12 листопада КАС ВС розглянув касаційну скаргу ТОВ на додаткове рішення суду апеляційної інстанції, яким цьому товариству відмовлено у задоволенні заяви про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу в суді апеляційної інстанції в сумі 4990 грн.

Верховний Суд відмовив у задоволенні скарги позивача, вказавши, що понесені стороною витрати, пов’язані з правничою допомогою адвоката, мають бути документально підтверджені та доведені стороною, яка їх понесла, а надані нею документи, що підтверджують ці витрати, повинні давати змогу встановити зв’язок між наданою послугою (правничою допомогою) та конкретною справою, у якій саме ця послуга (допомога) була надана.

Ураховуючи виявлені невідповідності у поданих заявником документах, апеляційний суд дійшов цілком закономірного висновку про відсутність підстав для задоволення заяви товариства про ухвалення додаткового рішення та стягнення на його користь витрат, пов’язаних із правничою допомогою адвоката. (Постанова КАС ВС від 12 листопада 2020 року у справі №120/3970/19-а)

12 листопада Касаційний господарський суд у складіВС розглянув справу № 910/1766/19, у якій Державне підприємство обслуговування повітряного руху України (Украерорух) просило врегулювати розбіжності за пунктами договору про надання послуг з аеронавігаційного обслуговування та визнати договір укладеним на умовах, викладених у прохальній частині позовної заяви.

Позивач указав, що запропоновані ПрАТ «Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» редакції пунктів договору про надання послуг з аеронавігаційного обслуговування не відповідають чинному законодавству, перебувають поза межами компетенції позивача та є неправомірними.

КГС ВС залишив без задоволення касаційну скаргу ПрАТ «Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» на постанову суду апеляційної інстанції, якою частково задоволено позов щодо врегулювання розбіжностей за договором про надання послуг з аеронавігаційного обслуговування та визнання договору укладеним. (Постанова КГС ВС від 12 листопада 2020 року у справі № 910/1766/19)

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).

 17 апреля 2024

Новини