Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 220

24 листопада 2020 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду в ході судового засідання задовольнив заяву скаржника – Державної авіаційної служби України про відмову від касаційної скарги. Суть спору полягала в тому, що Державіаслужба України просила суд зобов’язати Товариство погодити будівництво на приаеродромній території. Суб’єкт владних повноважень відмовився від касаційної скарги і попросив суд закрити касаційне провадження у цій справі, мотивуючи це тим, що відповідач погодив місця розташування та висоту об’єкта будівництва на території біля аеродрому.

КАС ВС вказав, що особа, яка подала касаційну скаргу, має право відмовитися від неї до закінчення касаційного провадження. За відсутності заперечень інших осіб, які приєдналися до касаційної скарги, суд постановляє ухвалу про закриття касаційного провадження (статті 337 і 339 КАС України).

(Ухвала КАС ВС від 24 листопада 2020 року у справі № 810/2766/17)

25 листопада КАС ВС задовольнив касаційну скаргу позивача на рішення судів попередніх інстанцій про відмову в задоволенні позову до Центрального державного історичного архіву України, який відмовився надати особі як запитувачу публічної інформації копію опису 1 фонду 1316 «Управління Херсонських військових поселень, м. Єлисаветград Херсонської губернії 1837–1866», оскільки інформація, яка міститься в автоматизованих інформаційно-пошукових системах, базах даних архіву не підлягає копіюванню відповідно до Порядку користування документами національного архівного фонду, що належать державі, територіальним громадам (затверджений наказом Мін’юсту від 19 листопада 2012 року № 2438/5).

КАС ВС вказав, що цей опис не є архівним документом, а належить до складової довідкового апарату, який створюється самою архівною установою і призначений для пошуку відповідних архівних документів.

Оскільки запитувана позивачем інформація є публічною в силу ст. 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» і має надаватися в порядку вказаного Закону, що передбачено ч. 5 ст. 22 Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи», то ненадання такої інформації є протиправним і порушує конституційне право позивача вільно збирати інформацію (ст. 34 Конституції України).

(Постанова КАС ВС від 25 листопада 2020 року у справі № 640/1104/19)

Того ж дня Касаційний кримінальний суд у складі ВС залишив без задоволення касаційні скарги захисників особи, засудженої до довічного позбавлення волі за умисне вбивство двох осіб, з якими вона проживала однією сім’єю.

(Постанова ККС ВС від 25 листопада 2020 року у справі № 750/10191/18)

Крім того, 25 листопадаКасаційний цивільний суд у складі ВС розглянув справу, у якій позивач просив визнати розміщену на сайті Національного антикорупційного бюро України інформацію про нього як про підозрюваного у кримінальному провадженні недостовірною, зобов’язати НАБУ видалити із сайту цю інформацію та його фото.

Позивач уважав, що йому не було вручено повідомлення про підозру у передбачений законом спосіб, тож на момент розміщення інформації на сайті він не мав статусу підозрюваного.

Суд першої інстанції частково задовольнив позовні вимоги, апеляційний суд попереднє рішення скасував і відмовив у задоволенні позову.

КЦС ВС скасував рішення обох інстанцій і закрив провадження у справі, оскільки аргументи позивача про недостовірність відповідної інформації має перевірити суд у кримінальному провадженні, в якому висунута підозра.

Касаційний суд зазначив, що ініціювання спору про захист честі, гідності та ділової репутації не має використовуватися для спростування набуття позивачем статусу підозрюваного в кримінальному провадженні або спростування факту про повідомлення особи про підозру.

(Постанова КЦС ВС від 25 листопада 2020 року у справі № 760/16924/18)

Верховний Суд України


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).