Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 109

18 листопада 2020 року Велика Палата Верховного Суду розглянула заяву про перегляд ухвали Касаційного кримінального суду у складі ВС від 25 жовтня 2019 року у справі № 4819/49/19 за виключними обставинами.

Ухвалою слідчого судді заявникові було відмовлено у задоволенні скарги на бездіяльність службових осіб прокуратури, яка полягала у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР. Апеляційний та касаційні суди відмовили у відкритті провадження за скаргами заявника на зазначену ухвалу.

Звертаючись до Великої Палати ВС, заявник послався на Рішення Другого сенату Конституційного Суду України від 17 червня 2020 року № 4-р(ІІ)/2020 у справі № 3-180/2018(1644/18), яким визнано неконституційними положення ч. 3 ст. 307 КПК України щодо заборони оскарження ухвали слідчого судді за результатами розгляду скарги на бездіяльність слідчого, прокурора, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви, повідомлення про кримінальне правопорушення.

Оскільки рішення КСУ має пряму (перспективну) дію, тобто поширюється на правовідносини, що виникли або тривають після його ухвалення (за винятком тих випадків, якщо інше встановлено КСУ безпосередньо у тексті ухваленого рішення), Велика Палата ВС дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення заяви. (Постанова ВП ВС від 18 листопада 2020 року у справі № 4819/49/19)

Того ж дняКасаційний цивільний суд у складі Верховного Суду розглянув справу щодо звільнення відповідачки від сплати судового збору в апеляційному суді.

Місцевий суд стягнув із неї заборгованість за кредитом. Жінка оскаржила це рішення в апеляційній інстанції, але скаргу їй повернули, оскільки вона не сплатила судового збору.

При цьому заявниця клопотала про звільнення її від сплати судового збору через скрутний майновий стан, однак апеляційний суд відмовив у задоволенні клопотання, оскільки відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір» суд може звільнити від сплати судового збору тільки позивача, а заявниця є відповідачкою у справі.

КЦС ВС скасував ухвалу про повернення апеляційної скарги заявниці й направив справу на новий апеляційний розгляд, зазначивши, що відповідно до ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони – тобто як позивача, так і відповідача, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат або звільнити від їх сплати.

Заявниця надала суду копію виписки Пенсійного фонду про її річний дохід, копії свідоцтв про народження дітей, які перебувають на її утриманні, та інші документи. Однак апеляційний суд не надав будь-якої оцінки доводам на підтвердження обставин незадовільного майнового стану заявниці. (Постанова КЦС ВС від 18 листопада 2020 року у справі № 753/22049/16)

19 листопада Касаційний адміністративний суд у складі ВС захистив права громадянки Таджикистану, яка оскаржила рішення Державної міграційної служби України про відмову у визнанні її (позивачки) біженкою або особою, яка потребує додаткового захисту.

Позивачка пояснила, що в країні громадянської належності їй загрожує небезпека, оскільки вона є дочкою одного із засновників Партії ісламського відродження Таджикистану, яка переслідується владою.

Як зауважив КАС ВС, при розгляді аналогічних справ слід ураховувати, що обґрунтоване побоювання стати жертвою переслідувань є визначальним у переліку критеріїв для вирішення питання про надання статусу біженця. Верховний Суд погодився з висновком суду першої інстанції про те, що ДМС не надала належної оцінки викладеним позивачкою обставинам та доказам, належним чином не проаналізувала цієї інформації та не здійснила перевірки фактів.

Таким чином, оскаржуване рішення ДМС було скасовано, а відповідача зобов’язано повторно розглянути заяву позивачки. (Постанова КАС ВС від 19 листопада 2020 року у справі № 260/196/19)

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджує надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).