Оголошення

Редакція надає сприяння у пошуку експертів або фахівців для проведення психологічної, товарознавчої експертизи, досліджень на поліграфі.

Тел.: 0934767260

Перегляди: 216

18 січня 2021 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відмовив у задоволенні позову громадянина, який просив визнати неправомірними дії Президента України щодо відмови в оприлюдненні його (позивача) електронної петиції про припинення громадянства України особам, які проживають на тимчасово окупованих територіях і мають громадянство іншої іноземної держави, відмінної від України.

Суд вказав, що електронна петиція фактично стосується позбавлення невизначеного кола громадян України правового зв’язку між таким громадянином та Україною, а це суперечить вимогам чинного законодавства.

Отже, відповідач правомірно не оприлюднив електронну петицію позивача з підстав її невідповідності вимогам Закону України «Про звернення громадян».

(Постанова КАС ВС від 18 січня 2021 року у справі № 9901/302/20)

Також 18 січня КАС ВС закрив провадження у справі за позовом голови ГО «Народ України проти корупції», який просив скасувати Постанову Верховної Ради від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів», мотивуючи це тим, що ця Постанова не відповідає статтям 19, 133 Конституції України та ст. 174 ЗК України, тому що в них не закріплено такі формування, як «об’єднані територіальні громади».

Колегія КАС ВС, посилаючись на правову позицію Великої Палати Верховного Суду, зазначила, що такий спір не підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства, оскільки відповідач, приймаючи оскаржувану Постанову, не виконував владних управлінських функцій, а реалізував свої повноваження з питань, віднесених до його компетенції як єдиного органу законодавчої влади в Україні.

(Ухвала КАС ВС від 18 січня 2021 року у справі № 640/18992/20)

20 січня КАС ВС переглянув у касаційному порядку справу № 1640/2396/18, у якій особа, яка має інвалідність з дитинства, зокрема, оскаржила дії Міністерства охорони здоров’я України щодо розгляду її скарг стосовно встановлення їй ІІІ групи інвалідності замість раніше встановленої ІІ групи інвалідності.

Верховний Суд визнав, що МОЗ України порушило порядок розгляду скарги, встановлений п. 24 Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, та зобов’язав Міністерство розглянути зазначену скаргу відповідно до норм чинного законодавства України.

(Постанова КАС ВС від 20 січня 2021 року у справі № 1640/2396/18)

Того ж дняКасаційний цивільний суд у складі ВС розглянув справу щодо сплати судового збору за подання апеляційної скарги, якщо особа звільнена від сплати судового збору за подання позовної заяви.

Апеляційний суд повернув скаргу на рішення місцевого суду у справі за позовом до Державної казначейської служби України про відшкодування шкоди, оскільки позивач не сплатив судовий збір.

КЦС ВС направив справу до апеляційного суду для продовження розгляду та роз’яснив, що вимога апеляційного суду про сплату судового збору безпідставна. Позивач звільнений від сплати судового збору за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, завданої державним органом, на підставі п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір», відповідно, він звільнений і від сплати судового збору за подання апеляційної скарги у цій справі.

(Постанова КЦС ВС від 20 січня 2021 року у справі № 490/2254/20)

Також 20 січня Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій про задоволення позову у справі за позовом ФОП до міської ради про визнання укладеною додаткової угоди до договору оренди землі та прийняв нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовив.

КГС ВС зазначив, що із ч. 2 ст. 33 Закону України «Про оренду землі» (у редакції, чинній до 16 липня 2020 року) вбачається, що строк для повідомлення орендодавця орендарем, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, встановлюється умовами договору. На випадок відсутності домовленості між сторонами договору щодо такого строку та незакріплення останнього в договорі цей строк визначено нормативно – не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі. Тому перевагу має договірний строк, визначений і встановлений сторонами в договорі.

(Постанова КГС ВС від 20 січня 2021 року у справі № 915/892/20)

21 січня КГС ВС розглянув справу за позовом Київської міської ради до ТОВ «Пателі Лізинг» про зобов’язання вчинити дії.

Київська міська рада як власник земельної ділянки звернулася за захистом своїх прав, зазначаючи про здійснення Товариством самочинного будівництва об’єкта нерухомості, а саме 9–12 надземних поверхів житлово-офісного комплексу на земельній ділянці на вул. Нижній Вал, 27–29 у м. Києві без дотримання будівельних норм, а також за відсутності необхідної проєктно-кошторисної документації.

КГС ВС не погодився з постановою Північного апеляційного господарського суду, якою було скасовано рішення Господарського суду міста Києва, та закрито провадження у цій справі.

Касаційна інстанція визнала помилковим висновок суду апеляційної інстанції про належність цього спору до цивільної юрисдикції та наявність підстав для закриття провадження у справі.

(Постанова КГС ВС від 21 січня 2021 року у справі № 910/27779/14)

Верховний Суд


За інформацією Судова влада України

Додатково, Переказати кошти для допомоги Збройним Силам України та гуманітарної допомоги з платіжної картки 

Традиційно, нагадуємо користувачам журналу, що науковий журнал запроваджив надання послуг «Консультація»: запит на проведення судово-психологічної експертизи за різними підставами, у тому числі відшкодування моральної шкоди завданою військовими злочинами, із застосуванням поліграфа на замовлення зацікавлених осіб, суду, правоохоронних органів згідно процесуальних кодексів. - URL: http://expertize-journal.org.ua/konsultacia Телефон для термінового дзвінка судовому експерту: +38 093 476 72 60 (Viber, Telegram, Whatsapp).

Звертаємо увагу, організація проведення професійних консультацій всім зацікавленим, здійснюється членом Президії Науково-консультативної та методичної ради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України, головним редактором журналу, атестованим судовим експертом психологом (поліграфологом), кандидатом психологічних наук, доцентом Назаровим Олегом Анатолійовичем. 

В 2023 року виповнилося 10 років викладання головного редактора журналу Назарова Олега Анатолійовича для суддів, помічників суддів, секретарів та працівників апарату судів, які підвищували свою кваліфікацію в Національній школі суддів України протягом 2013-2023 років. З цієї нагоди Назаров О.А. був відмічений Почесною грамотою Національної школи суддів України за підготовку високваліфікованих кадрів для системи правосуддя. Багато проведено було підготовлених корисних та цікавих тем в галузі судової експертизи, судово-психологічної експертизи, основ психології та застосування поліграфа, опитування дитини. В тому числі багато тем було напрацьовано для адвокатської аудиторії (справи щодо відшкодування моральної шкоди, визначення місця мешкання дитини, угоди з вадами волі, застосування поліграфа тощо). Для замовляння вебінару, тренінгу спеціальної тематики в галузі судової експертизи звертайтесь за телефонами редакції журналу: +38093 476 72 60. 

Офіційній Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи, судового експерта психолога (поліграфолога) Назарова О.А. (свідоцтво Міністерства юстиції України від 09.07.2020 №2035) 

Офіційний Інтернет-сайт щодо призначення та проведення судово-психологічної експертизи із застосуванням поліграфа, тестувань на поліграфі в Україні за міжнародними стандартами (поліграф EyeDetect, розробник Converus Inc., USA)

Продаж портативного обладнання для поліграфа Mobi підлокітники Polygraph в Україні (Схвалено президентом Міжнародного співтовариства поліграфологів, ISOPE, США)

В Україні затверджена кваліфікаційна характеристика професії «Поліграфолог» та 25 жовтня 2021 року уведена сама професія «Поліграфолог» змінами № 10 до Національного класифікатора професій ДК 003:2010

Надання послуг щодо розробки та проведення групових тренінгових занять за різними напрямами судово-психологічної експертизи в сучасному судочинстві, у тому числі із застосуванням поліграфа 

Незалежній не державній професійній атестованій судово-психологічній експертизі в Україні бути: історія однієї перемоги або про можливість призначення першої недержавної професійної атестованої судово-психологічної еспертизи з 09 липня 2020 року 

Електронна бібліотека судді, адвоката, психолога, батьків: «Допит, опитування дитини в суді». Методичні рекомендації, нормативні документи, постанови Верховного Суду 

Огляд змін до законодавства України: процесуальний статус спеціаліста у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки з 1 липня 2020 року  

Електронна бібліотека правозахисника України. Серія: Застосування рішень Європейського суду з прав людини в українському судочинстві 

Електронна бібліотека судді України: квітень 2020 року (більше 70 книг) 

Колекція зразків клопотань про відкладення розгляду справи у зв’язку із впровадженням карантину та типові зразки заяв, які подаються до суду станом на 20 березня 2020 та оголошення ДСА України від 19 березня 2020 

І на останок щодо професійного розвитку, актуальні вакансії можна переглянути на сайті - Jooble (потрібно на тиснути, щоб перейти за посиланням).